Wnętrze w stylu skandynawskim

Kraje północne znane są z unikalnego wzornictwa i stylu urządzania wnętrz, który jest bezpośrednio związany z długimi zimowymi miesiącami i niewielką ilością światła. Z tego względu styl skandynawski charakteryzuje się otwartymi przestrzeniami, jasną kolorystyką i prostym designem. W aranżacji tego typu wnętrz często stosuje się kolorowe dodatki dla przełamania jednolitej tonacji.

Skandynawowie dużą wagę przykładają do ekologicznego stylu życia dlatego większość mebli, wykończeń i podłóg wykonana jest z drewna. Jesionowe lub dębowe deski na podłodze nadają wnętrzu ciepły i przytulny charakter.

Istotnym elementem są wykończenia i dodatki, które z racji minimalistycznego wyglądu wnętrza powinne być wykonane z najwyżej jakości materiałów. Dodatków i dekoracji powinno być niewiele, jeśli już zdecydujemy się na jakieś to powinniśmy postawić na awangardowe formy.

Ilość przedmiotów we wnętrzu powinna być ograniczona do niezbędnego minimum aby zachować efekt czystości i przestronności pomieszczenia.Przeczytaj:

Jak urządzić wnętrze w stylu skandynawskim?


Styl skandynawski znany jest z minimalizmu i zamiłowania do przestrzeni pełnych światła. Oto kilka prostych porad, które pomogą nam stworzyć wnętrze w północnym stylu.

1. Postaw na drewno jako główny budulec powierzchni zarówno w przypadku podłóg jak i mebli.

2. Ściany pomaluj na odcienie bieli, beżu ...

Wybieramy podłogę – drewno


Drewno jest najbardziej klasycznym materiałem jakim możemy pokryć podłogi w domu czy mieszkaniu. Jednocześnie jest najstarszym i najbardziej ekologicznym surowcem. Przy urządzaniu domu warto wziąć je pod uwagę ze względu na swój ponadczasowy i elegancki charakter. Drewno można z łatwością dostosować do każdego rodzaju ...

Pielęgnacja drewnianej podłogi


Drewniane podłogi, pomimo tego iż wykonane są z twardego rodzaju drewna, wymagają troskliwej pielęgnacji aby zachować swój wygląd na dłużej. Pokrycie na przykład parkietu lakierem pozwoli przedłużyć żywotność drewna, zapobiegnie powstawaniu plam i odbarwień oraz wnikaniu brudu w szczeliny. Musimy jednak liczyć ...