Odpowiednia aranżacja niewielkich przestrzeni

W przypadku mieszkań o niewielkiej powierzchni kluczową rolę pełni właściwa aranżacja wnętrz oraz dobór kolorów.

Niestety, ciemne kolory farby nie sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach. Powinniśmy zastosować jasne kolory, które dadzą złudzenie większej przestrzeni i światła. Optycznie zwiększą powierzchnię pomieszczenia.

Światło dzienne odgrywa bardzo ważną rolę dlatego powinniśmy zrezygnować z rolet i ciężkich zasłon na rzecz delikatnych materiałów, które będą pełnić funkcję raczej dekoracyjną.

Nie bójmy się zagospodarować wolnej przestrzeni na środku pokoju. Ludzie mają złudne przekonanie, że ustawienie mebli pod ścianami pozwoli zaoszczędzić miejsce jednak tylko przyczynia się do efektu przeładowania pomieszczenia.

Zainwestujmy w wiele luster o różnych rozmiarach. Nie od dziś wiadomo, że lustro daje wspaniałą iluzję przestrzeni a powieszone w strategicznym miejscu może dodatkowo oświetlić pomieszczenie.

Meble powinny być funkcjonalne. Stolik przy którym normalnie jadamy może w razie potrzeb być przeobrażony w biurko i na odwrót.Przeczytaj:

Dekoracyjne porady do sypialni


Sypialnia jako pomieszczenie intymne przeznaczona jest zazwyczaj tylko dla nas samych. Goście zazwyczaj nie mają tam wstępu co nie znaczy, że nie powinniśmy włożyć wysiłku w jej urządzenie. Jeśli stawiamy na ciepły i przytulny wygląd warto zainwestować w mnóstwo poduszek, które ułożymy na łóżku. W dzień mogą ...

Wiosenne porządki w łazience


Łazienka powinna być miejscem w którym możemy się odprężyć i zrelaksować po ciężkim dniu. Niezależnie od tego czy duża czy mała powinna być schludna i czysta. Nawet jeśli nie ma w niej okna to i tak z pomocą kilku tricków możemy zamienić ją w miejsce pełne światła i przestrzeni. Na początek warto przeglądnąć ...

Dekorowanie przestrzeni z użyciem motywów kwiatowych


Charakter motywu zależy od jego rozmiaru. Duże kwiaty na niewielkiej powierzchni wyglądają nowocześnie podczas gdy mały wzór na przedmiocie tego samego rozmiaru będzie miał charakter vintage. Meble w motywy kwiatowe wcale nie muszą wyglądać jak rodem wyjęte z babcinego salonu. Kanapa połączona z nowoczesnym stolikiem ...