Jak zagospodarować nieużywany kominek?

Otwarte kominki, nawet nieużywane, mogą wspaniale pełnić funkcję dekoracyjną. Oto kilka pomysłów na to jak można przekształcić ten kawałek przestrzeni w coś spektakularnego.

W okolicy nieużywanego paleniska ustaw doniczki z kwiatkami. Pozwoli to wykreować ekologiczny lub tropikalny wygląd pomieszczenia. Postaw na różne rozmiary i faktury doniczek jednak utrzymaj je w tej samej palecie kolorystycznej. Jeśli kominek nie jest bezpośrednio wystawiony na działanie promieni słonecznych to ustaw tam kwiaty, które nie wymagają zbyt wiele światła.

Pnie drzew mogą wystąpić w roli nietypowej dekoracji. Jedyne co musisz zrobić to kupić trochę drewna, dociąć je według potrzeb i poukładać poziomo jeden na drugim we wnętrzu paleniska tak aby zasłonić całkowicie wejście.

Nowoczesnym akcentem będzie ustawienie ozdobnych waz i flakonów. Różne kształty będą przyciągać wzrok. Ta dekoracja niekoniecznie musi być utrzymana w tej samej kolorystyce. Im bardziej ekstrawagancko tym lepiej.Przeczytaj:

Proste pomysły na odświeżenie wyglądu pomieszczenia


Powieś na ścianach kolekcję złożoną z małych lusterek, obrazków lub zdjęć

Wnieś do pomieszczenia trochę życia poprzez ustawienie ciętych kwiatów w wazonie

Mieszaj materiały i tekstury aby uzyskać wielowymiarowe, ciekawe wnętrze

Pomyśl nad niekonwencjonalnym zastosowaniem zwykłych przedmiotów. ...

Wnętrze w stylu skandynawskim


Kraje północne znane są z unikalnego wzornictwa i stylu urządzania wnętrz, który jest bezpośrednio związany z długimi zimowymi miesiącami i niewielką ilością światła. Z tego względu styl skandynawski charakteryzuje się otwartymi przestrzeniami, jasną kolorystyką i prostym designem. W aranżacji tego typu wnętrz ...

Jak urządzić wnętrze w stylu skandynawskim?


Styl skandynawski znany jest z minimalizmu i zamiłowania do przestrzeni pełnych światła. Oto kilka prostych porad, które pomogą nam stworzyć wnętrze w północnym stylu.

1. Postaw na drewno jako główny budulec powierzchni zarówno w przypadku podłóg jak i mebli.

2. Ściany pomaluj na odcienie bieli, beżu ...