Jaki wybrać rodzaj farby do ścian?

Jeśli decydujemy się na pokrycie ścian innym kolorem niż biały wtedy powinniśmy zastanowić się nad rodzajem farby jaką chcemy zastosować.

Farby matowe świetnie sprawdzą się na ścianach, które mają wgłębienia i nierówności. Nadają się do każdego pomieszczenia poza łazienką i kuchnią. Takim rodzajem farby pokrywa się również sufity.

Farba o najniższym stopniu połysku nada się do salonu lub sypialni. Nie poleca się jej do pomieszczeń często używanych gdyż jej delikatne wykończenie szybko się wyciera. Ze względu na swoją strukturę umożliwia ona łatwe poprawki.

Farba o średnim połysku przeznaczona jest do pomieszczeń takich jak kuchnia lub łazienka ponieważ ma wysoką tolerancję na wilgoć oraz umożliwia łatwe zmywanie zabrudzeń ze ścian.

Farba o wysokim połysku rzadko kiedy używana jest na ścianach. Ze względu na swoją strukturę wydobywa wszelkie niedoskonałości dlatego lepiej sprawdzi się na frontach szafek, meblach i innych gładkich powierzchniach.

uchwyt tokarski

Przeczytaj:

Dekorowanie mieszkania z użyciem szarej farby


Szary z powodzeniem może zastąpić zwyczajne białe ściany. Pozwala wykreować elegancki i minimalistyczny styl a z odpowiednimi dodatkami wcale nie będzie przygnębiający czy nudny. Jako wymagający kolor wymaga on umiejętnego użycia.

Szara farba, którą pokrywamy wnętrze powinna być w pełni matowa. Ten kolor ...

Dekorowanie mieszkania z użyciem pomarańczowej farby


Pomarańczowa farba działa niezwykle energetyzująco i świetnie sprawdzi się we wnętrzach, które pełne są naturalnych akcentów, ekologicznych mebli i dodatków. Idealna do pomieszczeń urządzonych w afrykańskim stylu.

Pomarańczowa farba przyciąga wzrok, podobnie jak czerwona, jednakże nie jest tak bardzo agresywnym ...

Dekorowanie pomieszczeń z użyciem niebieskiej farby


Niebieski jest wspaniałym kolorem ze względu na niezwykle bogatą tonację zarówno odcieni ciepłych jak i chłodnych. Wspaniale łączy się z innymi tonacjami i pozwala na kreowanie nowoczesnego wyglądu.

Ciepłe odcienie niebieskiego zawierają akcenty czerwieni i pomimo morskiego wyglądu sprawiają, że przestrzeń ...