Dekorowanie z użyciem białej farby

Biel jest ponadczasowym i uniwersalnym kolorem. Pasuje do każdego innego koloru i motywu. Świetnie wygląda w połączeniu z żywymi odcieniami jednak jego prawdziwa moc uwydatnia się wtedy gdy pozostaje dominującym motywem.

Pierwszym pomieszczeniem gdzie można odkryć siłę tego koloru jest kuchnia. Jeśli wszystko urządzimy w tej samej tonacji to pomieszczenie zyska wiele światła i przestrzeni. Pozwoli również na utrzymanie czystego i estetycznego wyglądu.

W łazience będzie działać relaksująco nie tylko dla duszy ale również dla oczu. Jeśli postawimy na biel w 100% to weźmy pod uwagę proste lustro bez obramowania i białe lub szklane pojemniki na kosmetyki i rzeczy codziennego użytku.

W jadalni biel może być wspaniałym tłem dla dekoracji na stole, zastawy i samych potraw. Połączona ze świeżymi, ciętymi kwiatami będzie przypominać styl wiejskiego domku.

Biel jest idealnym kolorem dla miłośników minimalistycznego designu. Podkreśli i uwydatni szlachetną linię mebli i skieruje naszą uwagę w stronę delikatnych dodatków.Przeczytaj:

Jak wybrać właściwą paletę kolorów?


Na początek warto rozplanować przeznaczenie różnych pomieszczeń. To jak będziemy używać pokoju definiuje rodzaj farby jaką powinniśmy zastosować. Głębokie, mocne kolory świetnie sprawdzą się w przypadku pokoi takich, których używamy popołudniami lub wieczorem. Sprawią one, że pomieszczenie stanie się przytulne. ...

Jaki wybrać rodzaj farby do ścian?


Jeśli decydujemy się na pokrycie ścian innym kolorem niż biały wtedy powinniśmy zastanowić się nad rodzajem farby jaką chcemy zastosować.

Farby matowe świetnie sprawdzą się na ścianach, które mają wgłębienia i nierówności. Nadają się do każdego pomieszczenia poza łazienką i kuchnią. Takim rodzajem ...

Dekorowanie mieszkania z użyciem szarej farby


Szary z powodzeniem może zastąpić zwyczajne białe ściany. Pozwala wykreować elegancki i minimalistyczny styl a z odpowiednimi dodatkami wcale nie będzie przygnębiający czy nudny. Jako wymagający kolor wymaga on umiejętnego użycia.

Szara farba, którą pokrywamy wnętrze powinna być w pełni matowa. Ten kolor ...