Dekorowanie pomieszczeń z użyciem niebieskiej farby

Niebieski jest wspaniałym kolorem ze względu na niezwykle bogatą tonację zarówno odcieni ciepłych jak i chłodnych. Wspaniale łączy się z innymi tonacjami i pozwala na kreowanie nowoczesnego wyglądu.

Ciepłe odcienie niebieskiego zawierają akcenty czerwieni i pomimo morskiego wyglądu sprawiają, że przestrzeń wygląda relaksująco i przytulnie. Ten odcień świetnie sprawdzi się w salonie, jadalni lub kuchni.

Chłodny błękit jest wprost idealny do niewielkich pomieszczeń. Pozwala uzyskać efekt przestrzeni i wyraźnego zwiększenia powierzchni. Chłodny błękit będzie pasować na przykład do łazienki, zwłaszcza gdy zależy nam na uzyskaniu czystej przestrzeni.

Niebieski oszałamiająco wygląda gdy zostaje połączony z różnymi jego odcieniami. Jasne ściany i ciemno-niebieskie obicia mebli wykreują niezwykle bogate wnętrze. W sypialni delikatny, pastelowy błękit pozwoli się nam zrelaksować i odprężyć. Zapewni on również wystarczającą ilość światła nie oślepiając nas jak to może być w przypadku bieli.

tapczan jednoosobowy rozkładany

Przeczytaj:

Dekorowanie pomieszczeń z użyciem brązowej farby


Brąz jest niezwykle szlachetnym kolorem. Powstaje po połączeniu czerwieni, żółci i niebieskiego. W zależności od tego na jaką intensywność koloru się zdecydujemy brąz może grać pierwsze skrzypce lub być pięknym, delikatnym tłem dla mebli i dodatków.

Jasny brąz na ścianach pozwala uzyskać wyrazisty charakter ...

Dekorowanie pomieszczeń z użyciem czerwonej farby


Czerwony jako niezwykle żywy i intensywny kolor jest idealny do kreowania młodzieżowych przestrzeni, ale nie tylko. Jedna ściana w kolorze czerwonym nada pomieszczeniu ciekawy akcent.

Czerwony jest kolorem stymulującym dlatego świetnie sprawdzi się w salonie, jadalni czy przedpokoju. Zawsze gra pierwsze skrzypce dlatego ...

Dekorowanie z użyciem białej farby


Biel jest ponadczasowym i uniwersalnym kolorem. Pasuje do każdego innego koloru i motywu. Świetnie wygląda w połączeniu z żywymi odcieniami jednak jego prawdziwa moc uwydatnia się wtedy gdy pozostaje dominującym motywem.

Pierwszym pomieszczeniem gdzie można odkryć siłę tego koloru jest kuchnia. Jeśli wszystko ...