Dekorowanie pomieszczeń z użyciem czerwonej farby

Czerwony jako niezwykle żywy i intensywny kolor jest idealny do kreowania młodzieżowych przestrzeni, ale nie tylko. Jedna ściana w kolorze czerwonym nada pomieszczeniu ciekawy akcent.

Czerwony jest kolorem stymulującym dlatego świetnie sprawdzi się w salonie, jadalni czy przedpokoju. Zawsze gra pierwsze skrzypce dlatego w przypadku mebli i dodatków powinniśmy postawić na minimalizm i proste formy w jasnych kolorach.

W kuchni doskonale będą wyglądać czerwone szafki w połączeniu z białymi lub kremowymi ścianami i ciemnymi blatami. Podobno czerwień stymuluje apetyt co w takim pomieszczeniu jest jak najbardziej pożądaną opcją.

Dramatyczny look w salonie możemy wykreować stawiając na dramatyczne lustro w dekoracyjnej, złotej ramie.

Jeśli nie jesteśmy na tyle odważni możemy wprowadzić czerwień do naszego domu w postaci kanapy, dywanu lub zasłon. W białej przestrzeni wspaniałym, żywym dodatkiem będą na przykład krzesła o czerwonych obiciach.

www.dekorplanet.pl

Przeczytaj:

Dekorowanie z użyciem białej farby


Biel jest ponadczasowym i uniwersalnym kolorem. Pasuje do każdego innego koloru i motywu. Świetnie wygląda w połączeniu z żywymi odcieniami jednak jego prawdziwa moc uwydatnia się wtedy gdy pozostaje dominującym motywem.

Pierwszym pomieszczeniem gdzie można odkryć siłę tego koloru jest kuchnia. Jeśli wszystko ...

Jak wybrać właściwą paletę kolorów?


Na początek warto rozplanować przeznaczenie różnych pomieszczeń. To jak będziemy używać pokoju definiuje rodzaj farby jaką powinniśmy zastosować. Głębokie, mocne kolory świetnie sprawdzą się w przypadku pokoi takich, których używamy popołudniami lub wieczorem. Sprawią one, że pomieszczenie stanie się przytulne. ...

Jaki wybrać rodzaj farby do ścian?


Jeśli decydujemy się na pokrycie ścian innym kolorem niż biały wtedy powinniśmy zastanowić się nad rodzajem farby jaką chcemy zastosować.

Farby matowe świetnie sprawdzą się na ścianach, które mają wgłębienia i nierówności. Nadają się do każdego pomieszczenia poza łazienką i kuchnią. Takim rodzajem ...