Dekorowanie pomieszczeń z użyciem brązowej farby

Brąz jest niezwykle szlachetnym kolorem. Powstaje po połączeniu czerwieni, żółci i niebieskiego. W zależności od tego na jaką intensywność koloru się zdecydujemy brąz może grać pierwsze skrzypce lub być pięknym, delikatnym tłem dla mebli i dodatków.

Jasny brąz na ścianach pozwala uzyskać wyrazisty charakter wnętrza bez przytłaczania go. Stanowi idealne tło dla kolorów takich jak niebieski i zielony. Taka kombinacja przywołuje na myśl scenerię plaży i może być niezwykle przytulna i relaksująca.

Ciemny brąz świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach takich jak sypialnia gdyż czekoladowy odcień kreuje wrażenie przytulnej, ciepłej przestrzeni. W połączeniu z meblami i dodatkami w stylu retro wykreuje niezwykle elegancki wygląd.

Do łazienki idealnie nadaje się połączenie brązu i lawendy, która przełamuje męski charakter i nadaje mu bardziej kobiecy wydźwięk. Lawendowy może wystąpić zarówno w postaci subtelnych dodatków jak i bardziej odważnych akcentów w postaci obicia fotela lub zasłon.

https://meblezet.com/27-lozka-tapicerowane

Przeczytaj:

Dekorowanie pomieszczeń z użyciem czerwonej farby


Czerwony jako niezwykle żywy i intensywny kolor jest idealny do kreowania młodzieżowych przestrzeni, ale nie tylko. Jedna ściana w kolorze czerwonym nada pomieszczeniu ciekawy akcent.

Czerwony jest kolorem stymulującym dlatego świetnie sprawdzi się w salonie, jadalni czy przedpokoju. Zawsze gra pierwsze skrzypce dlatego ...

Dekorowanie z użyciem białej farby


Biel jest ponadczasowym i uniwersalnym kolorem. Pasuje do każdego innego koloru i motywu. Świetnie wygląda w połączeniu z żywymi odcieniami jednak jego prawdziwa moc uwydatnia się wtedy gdy pozostaje dominującym motywem.

Pierwszym pomieszczeniem gdzie można odkryć siłę tego koloru jest kuchnia. Jeśli wszystko ...

Jak wybrać właściwą paletę kolorów?


Na początek warto rozplanować przeznaczenie różnych pomieszczeń. To jak będziemy używać pokoju definiuje rodzaj farby jaką powinniśmy zastosować. Głębokie, mocne kolory świetnie sprawdzą się w przypadku pokoi takich, których używamy popołudniami lub wieczorem. Sprawią one, że pomieszczenie stanie się przytulne. ...