Dekorowanie mieszkania z użyciem pomarańczowej farby

Pomarańczowa farba działa niezwykle energetyzująco i świetnie sprawdzi się we wnętrzach, które pełne są naturalnych akcentów, ekologicznych mebli i dodatków. Idealna do pomieszczeń urządzonych w afrykańskim stylu.

Pomarańczowa farba przyciąga wzrok, podobnie jak czerwona, jednakże nie jest tak bardzo agresywnym kolorem. Odcienie brzoskwiniowe na przykład działają uspokajająco. Z racji tego iż ten kolor jest bardzo wymowny sam w sobie to powinniśmy go połączyć z meblami o prostej formie. Mogą współgrać kolorystycznie ze ścianami jednak nie powinny stanowić konkurencji.

Jeśli zdecydujemy się na pomarańczową farbę to niech to będzie jedyny element w tym kolorze w całym pomieszczeniu. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć wizualnego chaosu.

Odcienie ciemne pozwolą stworzyć eleganckie i wyrafinowane pomieszczenie podczas gdy żywe, jasne odcienie nadadzą wnętrzu energetyzującego looku. Jeśli chcemy jedynie użyć pomarańczowych akcentów to będą one świetnie wyeksponowane na kremowym tle.

pożyczka bez zaświadczeń online

Przeczytaj:

Dekorowanie pomieszczeń z użyciem niebieskiej farby


Niebieski jest wspaniałym kolorem ze względu na niezwykle bogatą tonację zarówno odcieni ciepłych jak i chłodnych. Wspaniale łączy się z innymi tonacjami i pozwala na kreowanie nowoczesnego wyglądu.

Ciepłe odcienie niebieskiego zawierają akcenty czerwieni i pomimo morskiego wyglądu sprawiają, że przestrzeń ...

Dekorowanie pomieszczeń z użyciem brązowej farby


Brąz jest niezwykle szlachetnym kolorem. Powstaje po połączeniu czerwieni, żółci i niebieskiego. W zależności od tego na jaką intensywność koloru się zdecydujemy brąz może grać pierwsze skrzypce lub być pięknym, delikatnym tłem dla mebli i dodatków.

Jasny brąz na ścianach pozwala uzyskać wyrazisty charakter ...

Dekorowanie pomieszczeń z użyciem czerwonej farby


Czerwony jako niezwykle żywy i intensywny kolor jest idealny do kreowania młodzieżowych przestrzeni, ale nie tylko. Jedna ściana w kolorze czerwonym nada pomieszczeniu ciekawy akcent.

Czerwony jest kolorem stymulującym dlatego świetnie sprawdzi się w salonie, jadalni czy przedpokoju. Zawsze gra pierwsze skrzypce dlatego ...