Dekorowanie mieszkania z użyciem pomarańczowej farby

Pomarańczowa farba działa niezwykle energetyzująco i świetnie sprawdzi się we wnętrzach, które pełne są naturalnych akcentów, ekologicznych mebli i dodatków. Idealna do pomieszczeń urządzonych w afrykańskim stylu.

Pomarańczowa farba przyciąga wzrok, podobnie jak czerwona, jednakże nie jest tak bardzo agresywnym kolorem. Odcienie brzoskwiniowe na przykład działają uspokajająco. Z racji tego iż ten kolor jest bardzo wymowny sam w sobie to powinniśmy go połączyć z meblami o prostej formie. Mogą współgrać kolorystycznie ze ścianami jednak nie powinny stanowić konkurencji.

Jeśli zdecydujemy się na pomarańczową farbę to niech to będzie jedyny element w tym kolorze w całym pomieszczeniu. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć wizualnego chaosu.

Odcienie ciemne pozwolą stworzyć eleganckie i wyrafinowane pomieszczenie podczas gdy żywe, jasne odcienie nadadzą wnętrzu energetyzującego looku. Jeśli chcemy jedynie użyć pomarańczowych akcentów to będą one świetnie wyeksponowane na kremowym tle.

pożyczka od ręki balustrady metalowe Komorniki

Przeczytaj:

Dekorowanie pomieszczeń z użyciem niebieskiej farby


Niebieski jest wspaniałym kolorem ze względu na niezwykle bogatą tonację zarówno odcieni ciepłych jak i chłodnych. Wspaniale łączy się z innymi tonacjami i pozwala na kreowanie nowoczesnego wyglądu.

Ciepłe odcienie niebieskiego zawierają akcenty czerwieni i pomimo morskiego wyglądu sprawiają, że przestrzeń ...

Dekorowanie pomieszczeń z użyciem brązowej farby


Brąz jest niezwykle szlachetnym kolorem. Powstaje po połączeniu czerwieni, żółci i niebieskiego. W zależności od tego na jaką intensywność koloru się zdecydujemy brąz może grać pierwsze skrzypce lub być pięknym, delikatnym tłem dla mebli i dodatków.

Jasny brąz na ścianach pozwala uzyskać wyrazisty charakter ...

Dekorowanie pomieszczeń z użyciem czerwonej farby


Czerwony jako niezwykle żywy i intensywny kolor jest idealny do kreowania młodzieżowych przestrzeni, ale nie tylko. Jedna ściana w kolorze czerwonym nada pomieszczeniu ciekawy akcent.

Czerwony jest kolorem stymulującym dlatego świetnie sprawdzi się w salonie, jadalni czy przedpokoju. Zawsze gra pierwsze skrzypce dlatego ...