Jak wyhodować zioła na naszym parapecie?

Każdy miłośnik dobrej kuchni wie, że aromat świeżych ziół to coś czego nie da się zastąpić. Jeśli nie mieszkamy w ciepłym klimacie i nie mamy możliwości hodowania ziół w przydomowym ogródku świetnym rozwiązaniem mogą okazać się doniczki na parapecie. Oto kilka prostych wskazówek na temat tego jak hodować własne zioła.

1. Wybierz właściwy rozmiar doniczki. Nie powinna ona być zbyt duża aby nie zajmować niepotrzebnie miejsca. Jednocześnie powinna być na tyle przestronna aby roślina miała swobodne możliwości ukorzenienia.

2. Zioła najlepiej kupować na placu lub w szkółce ogrodniczej. Te doniczkowe, sprzedawane w supermarketach mogą być użyteczne tylko na jeden raz.

3. Zanim posadzimy zioła trzeba pomyśleć o odpowiednim nawiezieniu ziemi tak aby stworzyć optymalne warunki do wzrostu.

4. Każda doniczka powinna mieć odpowiedni poziom nasłonecznienia. Gdy postawimy je w zacienionym miejscu ziemia może pleśnieć a rośliny zbyt wolno rosnąć.

5. Nie należy zrywać/ścinać zbyt dużej ilości łodyg na jeden raz gdyż później będą wolniej odrastać.Przeczytaj:

Przygotowywanie roślin do zimy


Podczas zimnych miesięcy istotna jest odpowiednia pielęgnacja i przygotowanie roślin. Pozwoli to uzyskać piękne kwiaty na wiosnę i da nam pewność, że rośliny przezimują w bezpiecznym środowisku i nie zniszczą ich niskie temperatury. Rośliny jednoroczne po zakończonym sezonie powinny być usunięte. Mowa tutaj zarówno ...

Co zrobić aby cięte kwiaty zachowały świeżość na dłużej?


Kup lub zetnij kwiaty tylko wtedy gdy masz możliwość szybko wstawić je do wazonu. Im dłużej pozostają bez wody tym szybciej zwiędną.

Dokładnie czyść wazony i wszelkie pojemniki w których przechowujesz cięte kwiaty. Wszelkie zanieczyszczenia zmniejszają ich żywotność.

Usuń wszelkie liście, które ...

Wybieramy oświetlenie do naszego mieszkania


Każde pomieszczenie potrzebuje innego rodzaju światła. Wszystko zależy od ilości okien i światła jakie wpada na co dzień do pokoju. Rzeźbienie przestrzeni za pomocą światła jest sztuką, która potrafi odmienić nawet najbardziej nieprzyjazne wnętrze.

W salonie powinniśmy postawić główny nacisk na lampy ...