Wybieramy oświetlenie do naszego mieszkania

Każde pomieszczenie potrzebuje innego rodzaju światła. Wszystko zależy od ilości okien i światła jakie wpada na co dzień do pokoju. Rzeźbienie przestrzeni za pomocą światła jest sztuką, która potrafi odmienić nawet najbardziej nieprzyjazne wnętrze.

W salonie powinniśmy postawić główny nacisk na lampy znajdujące się w rogach pomieszczenia. Wiązka światła powinna się skupiać na przykład na obrazie lub roślinie.

W jadalni główna lampa powinna zawisnąć nad stołem gdyż to on jest głównym punktem pomieszczenia. Zapewni ona również wystarczający dopływ światła podczas posiłków.

W kuchni świetnie sprawdzi się oświetlenie umieszczone ponad naszą głową na przykład nad szafkami. W takim przypadku warto wziąć pod uwagę punktowe halogeny, które są niewielkie a dają dużo światła.

W sypialni światło powinno stwarzać miłą i przytulną atmosferę. Często wystarczy jedynie światło dochodzące ze stolika nocnego.

W łazience natomiast niezbędne jest punktowe światło, bardzo pomocne przy nakładaniu makijażu.Przeczytaj:

Oświetlenie LED


Lampy LED zbudowane są z diod elektroluminescencyjnych. Umieszczone są one w obudowie podobnej do tradycyjnej żarówki i dzięki temu pasują do większości gwintów w naszych domach. Ostatnio lampy LED podbijają rynek ze względu na niewielkie zużycie energii elektrycznej. Przewiduje się, że w przyszłości wyprą one ...

Lampy LED – za i przeciw cz.1


Istnieje bardzo wiele korzyści zastosowania oświetlenia LEDowego. Oto niektóre z nich:

1. Żarówki LED są wysoce energooszczędne a co za tym idzie ekologiczne. Jeśli stawiamy na życie w zgodzie z naturą to jest to rozwiązanie idealne dla nas. Jest to obecnie najbardziej energooszczędne źródło światła, które ...

Lampy LED – za i przeciw cz.2


Diody LED pomimo wielu plusów mają również swoje minusy, które warto poznać zanim zdecydujemy się na zakup.

1. Pomimo tego, że żarówki LED są niezwykle trwałym źródłem światła to nie są zbyt odporne na wszelkiego rodzaju skoki napięcia. Z tego względu warto zabezpieczyć je specjalnie do tego celu przeznaczonymi ...