Przygotowywanie roślin do zimy

Podczas zimnych miesięcy istotna jest odpowiednia pielęgnacja i przygotowanie roślin. Pozwoli to uzyskać piękne kwiaty na wiosnę i da nam pewność, że rośliny przezimują w bezpiecznym środowisku i nie zniszczą ich niskie temperatury. Rośliny jednoroczne po zakończonym sezonie powinny być usunięte. Mowa tutaj zarówno o kwiatach jak i ziołach oraz warzywach. Rośliny wieloroczne zazwyczaj wymagają przycinania tuż nad korzeniami. Jeśli nie usuniemy lub przytniemy łodyg to insekty mogą zniszczyć nasze sadzonki i nie będzie z nich żadnego pożytku na wiosnę. Po usunięciu wszelkich chwastów i resztek trawy należy nawieźć ziemię aby zapewnić roślinom odpowiedni dopływ mikroelementów i substancji odżywczych, które pomogą przetrwać im zimę. Doniczki i inne pojemniki na rośliny powinny zostać opróżnione z ziemi. Warto schować je do garażu lub innego schowka gdyż na pewno wykorzystamy je w przyszłym sezonie. Na koniec warto opróżnić i schować węże ogrodowe, które mogą ulec uszkodzeniu gdy wystąpią mrozy.Przeczytaj:

Co zrobić aby cięte kwiaty zachowały świeżość na dłużej?


Kup lub zetnij kwiaty tylko wtedy gdy masz możliwość szybko wstawić je do wazonu. Im dłużej pozostają bez wody tym szybciej zwiędną.

Dokładnie czyść wazony i wszelkie pojemniki w których przechowujesz cięte kwiaty. Wszelkie zanieczyszczenia zmniejszają ich żywotność.

Usuń wszelkie liście, które ...

Wybieramy oświetlenie do naszego mieszkania


Każde pomieszczenie potrzebuje innego rodzaju światła. Wszystko zależy od ilości okien i światła jakie wpada na co dzień do pokoju. Rzeźbienie przestrzeni za pomocą światła jest sztuką, która potrafi odmienić nawet najbardziej nieprzyjazne wnętrze.

W salonie powinniśmy postawić główny nacisk na lampy ...

Oświetlenie LED


Lampy LED zbudowane są z diod elektroluminescencyjnych. Umieszczone są one w obudowie podobnej do tradycyjnej żarówki i dzięki temu pasują do większości gwintów w naszych domach. Ostatnio lampy LED podbijają rynek ze względu na niewielkie zużycie energii elektrycznej. Przewiduje się, że w przyszłości wyprą one ...