Przedstaw świece w nowym świetle

Świece poza swoim tradycyjnym przeznaczeniem mogą stać się wspaniałym elementem wystroju domu. Różne kształty, faktury i rozmiary pozwalają na kreowanie nawet najbardziej niespodziewanych aranżacji. Oto kilka pomysłów na nowe wykorzystanie świec.

1. Jeśli posiadamy schody to świece staną się zaskakującym akcentem. Na całej ich długości można ustawić w jednej strony świeczki, które nie tylko dodadzą światła, ale spełnią rolę dekadenckiego dodatku do naszego wnętrza.

2. Aranżacja kilkunastu świec na środku stołu stworzy romantyczny nastrój idealny w przypadku kolacji we dwoje czy spotkaniu ze znajomymi.

3. Małe świeczniki można swobodnie rozstawić na stoliku w salonie. Rozświetlą one pomieszczenie i sprawią, że stanie się ono bardziej przytulne.

4. Wyjdź poza schemat i umieść świeczki w nietypowych pojemnikach takich jak słoiki, kieliszki i szklanki. Można również wsypać do nich kamienie lub piasek i ustawić świeczki na takim podłożu.

5. Pomaluj własnoręcznie szklane pojemniki na świeczki. Dzięki temu można je dostosować do stylu każdego pomieszczenia.Przeczytaj:

Co warto wiedzieć przed dekorowaniem ściany z pomocą zdjęć lub obrazów


Puste ściany nie sprawiają dobrego wrażenia dlatego chcemy udekorować je wieszając obrazy lub zdjęcia. Oto jak się do tego zabrać:

1. Nie wieszaj niczego w miejscach, które są wystawione na intensywne działanie słońca. Promieniowanie ultrafioletowe działa niekorzystnie zarówno na zdjęcia jak i obrazy i może ...

Dodatki do łazienki


Proste sposoby, które w niespotykany sposób pozwolą odmienić nasz pokój kąpielowy.

1. Użyj niespotykanych elementów. Stare drewniane skrzynki można zamienić na pojemniki na papier toaletowy lub ręczniki.

2. Nieużywany stolik nocny świetnie sprawdzi się w roli szafki na drobne przybory kąpielowe, kosmetyki ...

Ekologiczne środki do sprzątania


Zamiana tradycyjnych środków czyszczących nie tylko pozwoli nam żyć w zgodzie z naturą, ale również umożliwi zaoszczędzenie pieniędzy. Oto kilka prostych sposobów na to aby detergenty zastąpić produktami prosto z naszej kuchni.

Ocet – uniwersalny środek do czyszczenia wszelkiego rodzaju powierzchni. Wystarczy ...