Nowe wykorzystanie zmywarki

Zmywarka poza myciem talerzy może być niezwykle przydatna w czyszczeniu innych różnorakich przedmiotów. Oto co można włożyć do zmywarki aby pozbyć się zanieczyszczeń z przedmiotów.

1. Czapki bejsbolowe. Nie poleca się prania ich w pralce gdyż mogą się odkształcić a wtedy będą do wyrzucenia. Zamiast tego ułóż je w zmywarce i wymyj w niskiej temperaturze.

2. Figurki, samochodziki i inne dziecięce zabawki wykonane z metalu lub plastiku.

3. Szczotki i grzebienie do włosów. Niekiedy są trudne do wymycia z pozostałości produktów stylizacyjnych. Zmywarka poradzi sobie z tym wszystkim jednak najpierw należy usunąć wszelkie włosy gdyż mogą zapchać odpływ.

4. Wszelkie przedmioty, które używamy w ogrodzie takie jak łopatki, grabki czy doniczki. Należy je wcześniej oczyścić z resztek brudu i ziemi.

5. Ciekawym rozwiązaniem może być umycie ziemniaków gdy mamy zamiar przygotować kolację dla wielu osób. Oczywiście w tym wypadku należy jedynie ustawić program zraszania bez detergentu.Przeczytaj:

Jak wyhodować zioła na naszym parapecie?


Każdy miłośnik dobrej kuchni wie, że aromat świeżych ziół to coś czego nie da się zastąpić. Jeśli nie mieszkamy w ciepłym klimacie i nie mamy możliwości hodowania ziół w przydomowym ogródku świetnym rozwiązaniem mogą okazać się doniczki na parapecie. Oto kilka prostych wskazówek na temat tego jak hodować ...

Przygotowywanie roślin do zimy


Podczas zimnych miesięcy istotna jest odpowiednia pielęgnacja i przygotowanie roślin. Pozwoli to uzyskać piękne kwiaty na wiosnę i da nam pewność, że rośliny przezimują w bezpiecznym środowisku i nie zniszczą ich niskie temperatury. Rośliny jednoroczne po zakończonym sezonie powinny być usunięte. Mowa tutaj zarówno ...

Co zrobić aby cięte kwiaty zachowały świeżość na dłużej?


Kup lub zetnij kwiaty tylko wtedy gdy masz możliwość szybko wstawić je do wazonu. Im dłużej pozostają bez wody tym szybciej zwiędną.

Dokładnie czyść wazony i wszelkie pojemniki w których przechowujesz cięte kwiaty. Wszelkie zanieczyszczenia zmniejszają ich żywotność.

Usuń wszelkie liście, które ...