Lampy LED – za i przeciw cz.2

Diody LED pomimo wielu plusów mają również swoje minusy, które warto poznać zanim zdecydujemy się na zakup.

1. Pomimo tego, że żarówki LED są niezwykle trwałym źródłem światła to nie są zbyt odporne na wszelkiego rodzaju skoki napięcia. Z tego względu warto zabezpieczyć je specjalnie do tego celu przeznaczonymi niskonapięciowymi zasilaczami. Pozwoli to uchronić żarówki przed trwałym uszkodzeniem.

2. Żarówki LEDowe na chwile obecną są najdroższym rodzajem żarówek. Ze względu na nowoczesną technologię i niezbyt wielką popularność cena jednej żarówki waha się od 50 do nawet 150 zł. Z tego względu nie każdy może sobie pozwolić na jej zakup jednak warto wziąć pod uwagę fakt, że na dłuższą metę pozwolą one znacznie zmniejszyć nasze rachunki za energię elektryczną.

3. Ostatnim minusem może być ich jasność świecenia. Niestety diody póki co nie dorównują mocą światła tradycyjnym lub energooszczędnym żarówkom jednak szacuje się, że to ulegnie zmianie w nadchodzących latach.Przeczytaj:

Przedstaw świece w nowym świetle


Świece poza swoim tradycyjnym przeznaczeniem mogą stać się wspaniałym elementem wystroju domu. Różne kształty, faktury i rozmiary pozwalają na kreowanie nawet najbardziej niespodziewanych aranżacji. Oto kilka pomysłów na nowe wykorzystanie świec.

1. Jeśli posiadamy schody to świece staną się zaskakującym ...

Co warto wiedzieć przed dekorowaniem ściany z pomocą zdjęć lub obrazów


Puste ściany nie sprawiają dobrego wrażenia dlatego chcemy udekorować je wieszając obrazy lub zdjęcia. Oto jak się do tego zabrać:

1. Nie wieszaj niczego w miejscach, które są wystawione na intensywne działanie słońca. Promieniowanie ultrafioletowe działa niekorzystnie zarówno na zdjęcia jak i obrazy i może ...

Dodatki do łazienki


Proste sposoby, które w niespotykany sposób pozwolą odmienić nasz pokój kąpielowy.

1. Użyj niespotykanych elementów. Stare drewniane skrzynki można zamienić na pojemniki na papier toaletowy lub ręczniki.

2. Nieużywany stolik nocny świetnie sprawdzi się w roli szafki na drobne przybory kąpielowe, kosmetyki ...