Lampy LED – za i przeciw cz.1

Istnieje bardzo wiele korzyści zastosowania oświetlenia LEDowego. Oto niektóre z nich:

1. Żarówki LED są wysoce energooszczędne a co za tym idzie ekologiczne. Jeśli stawiamy na życie w zgodzie z naturą to jest to rozwiązanie idealne dla nas. Jest to obecnie najbardziej energooszczędne źródło światła, które można zastosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz ze względu na dużą tolerancję temperatur.

2. Diody LED są niezwykle odporne na wysokie i niskie temperatury jak również na wszelkie wstrząsy. Światło emitowane przez tego rodzaju żarówki nie jest szkodliwe dla wzroku. Ponadto nie wydzielają promieniowania UV oraz dopływ światła jest stały i nie występują drgania.

3. Żarówki LED są niezwykle energooszczędne przez to, że prawie w ogóle się nie nagrzewają. Dzięki temu niemalże cała energia elektryczna zostaje zamieniona na światło.

4. Diody LED gwarantują około 10 lat pracy co jest najdłuższym okresem działania w porównaniu do innych dostępnych na rynku żarówek.

5. Diody mogą emitować różnego rodzaju kolory dzięki temu są nieocenione w kreowaniu wystroju domu czy mieszkania.Przeczytaj:

Lampy LED – za i przeciw cz.2


Diody LED pomimo wielu plusów mają również swoje minusy, które warto poznać zanim zdecydujemy się na zakup.

1. Pomimo tego, że żarówki LED są niezwykle trwałym źródłem światła to nie są zbyt odporne na wszelkiego rodzaju skoki napięcia. Z tego względu warto zabezpieczyć je specjalnie do tego celu przeznaczonymi ...

Przedstaw świece w nowym świetle


Świece poza swoim tradycyjnym przeznaczeniem mogą stać się wspaniałym elementem wystroju domu. Różne kształty, faktury i rozmiary pozwalają na kreowanie nawet najbardziej niespodziewanych aranżacji. Oto kilka pomysłów na nowe wykorzystanie świec.

1. Jeśli posiadamy schody to świece staną się zaskakującym ...

Co warto wiedzieć przed dekorowaniem ściany z pomocą zdjęć lub obrazów


Puste ściany nie sprawiają dobrego wrażenia dlatego chcemy udekorować je wieszając obrazy lub zdjęcia. Oto jak się do tego zabrać:

1. Nie wieszaj niczego w miejscach, które są wystawione na intensywne działanie słońca. Promieniowanie ultrafioletowe działa niekorzystnie zarówno na zdjęcia jak i obrazy i może ...