Ekologiczne środki do sprzątania

Zamiana tradycyjnych środków czyszczących nie tylko pozwoli nam żyć w zgodzie z naturą, ale również umożliwi zaoszczędzenie pieniędzy. Oto kilka prostych sposobów na to aby detergenty zastąpić produktami prosto z naszej kuchni.

Ocet – uniwersalny środek do czyszczenia wszelkiego rodzaju powierzchni. Wystarczy pusty atomizer do który napełniamy wodą i dodajemy parę łyżek octu. Tak powstałą mieszanką można czyścić wszystko – od blatów kuchennych po okna.

Oliwa – używana do przyrządzania potraw idealnie nadaje się do impregnowania i nabłyszczania powierzchni drewnianych. Wystarczy niewielką ilość nanieść na szmatkę i wypolerować. Nie zawiera drażniących substancji oraz jest bezzapachowa.

Soda oczyszczona – z powodzeniem zastąpi środki szorujące. Z jej pomocą pozbędziemy się kamienia i pleśni w łazience oraz przywróci blask naszym garnkom lub piekarnikowi. Wystarczy ją zmieszać z octem w stosunku 2:1 a następnie pozostawić na 10-15 minut. Idealna do udrażniania zatkanych rur.Przeczytaj:

Ekologiczne porady na temat prania


1. Zmniejsz temperaturę swojego prania. Prawda jest taka, że niewiele zabrudzeń wymaga prania w ciepłej wodzie. Obecne detergenty z powodzeniem poradzą sobie z plamami. Jedyne przedmioty, które warto prać w ciepłej wodzie to bielizna, pościel, ręczniki i ściereczki kuchenne.

2. Zawsze wypełniaj pralkę po brzegi. ...

Nowe wykorzystanie zmywarki


Zmywarka poza myciem talerzy może być niezwykle przydatna w czyszczeniu innych różnorakich przedmiotów. Oto co można włożyć do zmywarki aby pozbyć się zanieczyszczeń z przedmiotów.

1. Czapki bejsbolowe. Nie poleca się prania ich w pralce gdyż mogą się odkształcić a wtedy będą do wyrzucenia. Zamiast tego ...

Jak wyhodować zioła na naszym parapecie?


Każdy miłośnik dobrej kuchni wie, że aromat świeżych ziół to coś czego nie da się zastąpić. Jeśli nie mieszkamy w ciepłym klimacie i nie mamy możliwości hodowania ziół w przydomowym ogródku świetnym rozwiązaniem mogą okazać się doniczki na parapecie. Oto kilka prostych wskazówek na temat tego jak hodować ...