Ekologiczne porady na temat prania

1. Zmniejsz temperaturę swojego prania. Prawda jest taka, że niewiele zabrudzeń wymaga prania w ciepłej wodzie. Obecne detergenty z powodzeniem poradzą sobie z plamami. Jedyne przedmioty, które warto prać w ciepłej wodzie to bielizna, pościel, ręczniki i ściereczki kuchenne.

2. Zawsze wypełniaj pralkę po brzegi. Nie ma sensu prać gdy bęben jest w połowie pełen. Wiele nowoczesnych pralek ma programy do prania jedynie ½ zawartości bębna jednak i tak zużywają one dużo wody i prądu.

3. Susz pranie na wolnym powietrzu lub na suszarce ustawionej w mało używanym pomieszczeniu. Tym sposobem przedłużysz żywotność tkanin jak i zaoszczędzisz na rachunkach za prąd.

4. Zamiast używać płynu do zmiękczania wody dodaj do prania 1/3 kubka octu. Nie tylko zwiększy on miękkość wody, usunie kamień, ale również odżywi kolory i pozwoli pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.

5. Spróbuj zrobić własne mydło do prania. W Internecie można znaleźć mnóstwo przepisów na proszki do prania domowego wyrobu. Nie tylko są one ekologiczne, ale pozwalają zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.Przeczytaj:

Nowe wykorzystanie zmywarki


Zmywarka poza myciem talerzy może być niezwykle przydatna w czyszczeniu innych różnorakich przedmiotów. Oto co można włożyć do zmywarki aby pozbyć się zanieczyszczeń z przedmiotów.

1. Czapki bejsbolowe. Nie poleca się prania ich w pralce gdyż mogą się odkształcić a wtedy będą do wyrzucenia. Zamiast tego ...

Jak wyhodować zioła na naszym parapecie?


Każdy miłośnik dobrej kuchni wie, że aromat świeżych ziół to coś czego nie da się zastąpić. Jeśli nie mieszkamy w ciepłym klimacie i nie mamy możliwości hodowania ziół w przydomowym ogródku świetnym rozwiązaniem mogą okazać się doniczki na parapecie. Oto kilka prostych wskazówek na temat tego jak hodować ...

Przygotowywanie roślin do zimy


Podczas zimnych miesięcy istotna jest odpowiednia pielęgnacja i przygotowanie roślin. Pozwoli to uzyskać piękne kwiaty na wiosnę i da nam pewność, że rośliny przezimują w bezpiecznym środowisku i nie zniszczą ich niskie temperatury. Rośliny jednoroczne po zakończonym sezonie powinny być usunięte. Mowa tutaj zarówno ...