Co zrobić aby cięte kwiaty zachowały świeżość na dłużej?

Kup lub zetnij kwiaty tylko wtedy gdy masz możliwość szybko wstawić je do wazonu. Im dłużej pozostają bez wody tym szybciej zwiędną.

Dokładnie czyść wazony i wszelkie pojemniki w których przechowujesz cięte kwiaty. Wszelkie zanieczyszczenia zmniejszają ich żywotność.

Usuń wszelkie liście, które będą się znajdować pod poziomem wody. Jeśli je pozostawisz to mogą zacząć gnić a to zwiększy rozwój bakterii.

Zaraz przed wstawieniem kwiatów do wazonu przytnij ich końcówki. Najlepiej jeśli zrobisz to pod kątem. Tym sposobem zwiększysz powierzchnię przez którą wchłaniana jest woda. W przypadku kwiatów takich jak hortensje czy lilie rozgnieć końcówki łodyg aby zwiększyć możliwość absorbowania wody.

Aby nieotwarte pąki rozkwitły wsadź je na chwilę do bardzo ciepłej wody.

Przywiędłe róże zanurz na parę godzin w wannie pełnej zimnej wody. To pozwoli przywrócić je do życia.

Kwiaty dłużej zachowają świeżość jeśli będą stały z daleka od źródeł energii takich jak komputer i telewizor oraz wszelkich źródeł ciepła.Przeczytaj:

Wybieramy oświetlenie do naszego mieszkania


Każde pomieszczenie potrzebuje innego rodzaju światła. Wszystko zależy od ilości okien i światła jakie wpada na co dzień do pokoju. Rzeźbienie przestrzeni za pomocą światła jest sztuką, która potrafi odmienić nawet najbardziej nieprzyjazne wnętrze.

W salonie powinniśmy postawić główny nacisk na lampy ...

Oświetlenie LED


Lampy LED zbudowane są z diod elektroluminescencyjnych. Umieszczone są one w obudowie podobnej do tradycyjnej żarówki i dzięki temu pasują do większości gwintów w naszych domach. Ostatnio lampy LED podbijają rynek ze względu na niewielkie zużycie energii elektrycznej. Przewiduje się, że w przyszłości wyprą one ...

Lampy LED – za i przeciw cz.1


Istnieje bardzo wiele korzyści zastosowania oświetlenia LEDowego. Oto niektóre z nich:

1. Żarówki LED są wysoce energooszczędne a co za tym idzie ekologiczne. Jeśli stawiamy na życie w zgodzie z naturą to jest to rozwiązanie idealne dla nas. Jest to obecnie najbardziej energooszczędne źródło światła, które ...