Co warto wiedzieć przed dekorowaniem ściany z pomocą zdjęć lub obrazów

Puste ściany nie sprawiają dobrego wrażenia dlatego chcemy udekorować je wieszając obrazy lub zdjęcia. Oto jak się do tego zabrać:

1. Nie wieszaj niczego w miejscach, które są wystawione na intensywne działanie słońca. Promieniowanie ultrafioletowe działa niekorzystnie zarówno na zdjęcia jak i obrazy i może doprowadzić do zniszczenia ich. Jeśli nie mamy wyjścia i musimy powiesić coś miejscu gdzie bezpośrednio pada światło to zainwestujmy w szybę z powłoką zatrzymującą promieniowanie.

2. Spraw aby sznurek lub drut który jest przymocowany z tyłu ramy był jak najbardziej napięty. To ułatwi nam wypoziomowanie dzieła i sprawi, że będzie ono bardziej stabilnie i płasko przylegało do ściany.

3. Aby ochronić ściany przed zarysowaniami podklej rogi ramy bezbarwną taśmą.

4. Pamiętaj o tym aby dobrać właściwego rodzaju haki. Powinny być one dopasowane zarówno do rozmiaru jak i wagi obrazu.

5. Dla precyzyjnego wywiercenia dziur użyj poziomicy i sznurka.Przeczytaj:

Dodatki do łazienki


Proste sposoby, które w niespotykany sposób pozwolą odmienić nasz pokój kąpielowy.

1. Użyj niespotykanych elementów. Stare drewniane skrzynki można zamienić na pojemniki na papier toaletowy lub ręczniki.

2. Nieużywany stolik nocny świetnie sprawdzi się w roli szafki na drobne przybory kąpielowe, kosmetyki ...

Ekologiczne środki do sprzątania


Zamiana tradycyjnych środków czyszczących nie tylko pozwoli nam żyć w zgodzie z naturą, ale również umożliwi zaoszczędzenie pieniędzy. Oto kilka prostych sposobów na to aby detergenty zastąpić produktami prosto z naszej kuchni.

Ocet – uniwersalny środek do czyszczenia wszelkiego rodzaju powierzchni. Wystarczy ...

Ekologiczne porady na temat prania


1. Zmniejsz temperaturę swojego prania. Prawda jest taka, że niewiele zabrudzeń wymaga prania w ciepłej wodzie. Obecne detergenty z powodzeniem poradzą sobie z plamami. Jedyne przedmioty, które warto prać w ciepłej wodzie to bielizna, pościel, ręczniki i ściereczki kuchenne.

2. Zawsze wypełniaj pralkę po brzegi. ...