Kolektory słoneczne – za i przeciw

Instalacje solarne są nowoczesnym podejściem do ekologicznego domu. Są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy stawiają na życie w zgodzie z naturą i wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Przed zainstalowaniem paneli należy rozważyć wszelkie za i przeciw. Plusem takiego rozwiązania jest oczywiste zmniejszenie kosztów energii. Panele mogą służyć do ogrzewania domu, wody bieżącego użytku a nawet jako źródło energii elektrycznej. W polskim klimacie mamy około 1600 godzin bezchmurnego nieba w ciągu roku. W letnich miesiącach panele mogą ogrzać całość wody potrzebnej do kąpieli jak i zapewnić niezależne źródło energii. Jednak w zimie może być konieczne dogrzewanie wody. Wszystko zależy od tego na jaki rodzaj paneli się zdecydujemy i jaką moc będą one miały. Ostatnim czynnikiem jaki należy wziąć pod uwagę jest koszt inwestycji, który nie jest niski. Jednak na dłuższą metę jest to ekonomiczne rozwiązanie gdyż pieniądze zwracają się w postaci niskich rachunków za prąd.Przeczytaj:

Jak obniżyć koszty ogrzewania i rachunków za prąd?


W czasach kryzysu szukamy oszczędności w każdym aspekcie naszego życia. Gdy uważnie przyjrzymy się naszym rachunkom możemy odkryć, że dom pochłania więcej pieniędzy niż pierwotnie przewidywaliśmy. Głównym problemem wysokich rachunków za ogrzewanie jest źle wykonana izolacja ścian i dachu. W przypadku gdy w domu ...

Kominek jako główne źródło ogrzewania


Budując dom rozważamy różne możliwości ogrzania go. Możemy zdecydować się na ogrzewanie elektryczne, gazowe czy też piec na węgiel. Jeśli jednak poszukujemy oszczędności to idealnym rozwiązaniem będzie zainstalowanie kominka z płaszczem wodnym.

Jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie grzewcze (porównując ...

Kominek z płaszczem wodnym – za i przeciw


Kominek z płaszczem wodnym świetnie spełnia się w roli alternatywnego źródła ciepła, które znacznie pomaga obniżyć koszty eksploatacji. Jednak jak każda rzecz posiada dobre i złe strony. Oto najważniejsze z nich.

Plusy:

- Duże oszczędności porównując ceny drewna do cen węgla, Eko-groszku czy gazu ...