Jak obniżyć koszty ogrzewania i rachunków za prąd?

W czasach kryzysu szukamy oszczędności w każdym aspekcie naszego życia. Gdy uważnie przyjrzymy się naszym rachunkom możemy odkryć, że dom pochłania więcej pieniędzy niż pierwotnie przewidywaliśmy. Głównym problemem wysokich rachunków za ogrzewanie jest źle wykonana izolacja ścian i dachu. W przypadku gdy w domu jest naprawdę zimno należałoby rozważyć ponowne ocieplenie zewnętrznej fasady domu. Jest to spory wydatek lecz na dłuższą metę pozwoli znacznie obniżyć koszty ogrzewania. Drugim najczęściej występującym problemem są nieszczelne okna. W przypadku drewnianych okien starego typu można zastosować piankę lub uszczelki. Jednak na dłuższą metę najbardziej sprawdzi się wymiana okien na nowoczesne, plastikowe. One również ulegają rozszczelnieniu jednak ich regulacja jest bardzo prosta i można wykonać ją samodzielnie. W przypadku gdy dom nie został podpiwniczony trzeba uważnie dobrać podłogę. Panele podłogowe ze względu na solidną warstwę izolacyjną mogą zapewnić dużo ciepła. Również wykładzina położona na całą powierzchnię pozwoli ocieplić pomieszczenie.Przeczytaj:

Kominek jako główne źródło ogrzewania


Budując dom rozważamy różne możliwości ogrzania go. Możemy zdecydować się na ogrzewanie elektryczne, gazowe czy też piec na węgiel. Jeśli jednak poszukujemy oszczędności to idealnym rozwiązaniem będzie zainstalowanie kominka z płaszczem wodnym.

Jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie grzewcze (porównując ...

Kominek z płaszczem wodnym – za i przeciw


Kominek z płaszczem wodnym świetnie spełnia się w roli alternatywnego źródła ciepła, które znacznie pomaga obniżyć koszty eksploatacji. Jednak jak każda rzecz posiada dobre i złe strony. Oto najważniejsze z nich.

Plusy:

- Duże oszczędności porównując ceny drewna do cen węgla, Eko-groszku czy gazu ...

Jakim drewnem opalać kominek?


Najważniejszym elementem właściwego użytkowania kominka jest użycie odpowiedniego opału. Zwiększa to komfort cieplny oraz gwarantuje, że nie uszkodzimy kominka lub komina. Drewno zawsze powinno być odpowiednio długo wysezonowane. Nie powinniśmy palić drewnem wilgotnym, które nie leżakowało przez co najmniej rok. Duża ...